7. Dycha Justynów - Janówka za nami!

Dodano: 27.04.2015 09:27

VII edycja biegu Dycha Justynów-Janówka, jednego z najpopularniejszych imprez biegowych w województwie łódzkim, już za nami! W słoneczną sobotę na starcie stanęło łącznie ponad 500 zawodników. Zgodnie z tradycją najmłodsi pobiegli jako pierwsi – przedszkolaki oraz dzieci z szkół podstawowych i gimnazjów zawzięcie walczyły o najlepsze miejsca. Największym zainteresowaniem cieszyły się jak co roku biegi przedszkolaków, które dostarczyły wiele pozytywnych emocji i dodały energii przed biegiem głównym. Młodzi biegacze ścigali się na trasie wyznaczonej na stadionie LZS Justynów na dystansach od 100 do 800 metrów. Przed startem dzieci miały okazję wziąć udział w rozgrzewce zorganizowanej przez siłownię Vera Sport, prowadzonej przez trenera Capoeiry. Biegom dzieci towarzyszył pokaz karate Klubu 44. Zespół Big Band zakończył tę część imprezy jak zwykle wspaniałym występem.

Po zmaganiach najmłodszych na starcie stanęli biegacze, którzy do pokonania mieli trasę 10 km  wytyczoną w lasach wokół Justynowa. Już od samego początku pewnie po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zmierzał Krzysztof Pietrzyk z LZS Koluszki, który ostatecznie uzyskał czas 34:38. W rywalizacji pań triumfowała Monika Kaczmarek, która w klasyfikacji open zajęła bardzo wysokie – 7. miejsce z czasem 37:44. Zwycięzcy otrzymali bony na zakupy w sklepie dla biegaczy trucht.com. Także przed biegiem głównym odbyła się krótka rozgrzewka zorganizowana przez siłownię Vera Sport, która rozgrzała biegaczy przed startem.
Minutę po biegaczach na trasę wyruszyli kijkarze, którzy do pokonania mieli dystans 6 km. Najszybsi w tej rywalizacji byli: Michał Osiński z Łodzi oraz Anna Zaczyńska z Lubina. Podobnie jak w biegu głównym, nagrody dla najlepszych są do wykorzystania w sklepie trucht.com. Zmagania biegaczy i fanów marszu nordic walking zakończył występ instrumentalny zespołu duchy Drzew oraz miejscowego chóru Okaryna.

Dodatkową nagrodę – możliwości wypożyczenia samochodów marki Nissan na weekend ufundował sponsor biegu – firma Bilex.

Dziękujemy wszystkim, którzy już po raz siódmy pomogli nam w organizacji biegu, sponsorom oraz zawodnikom za wspaniałą zabawę. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy – zapraszamy za rok na VIII Dychę!

 

 

Powrót

Trucht.com

Partnerzy imprezy:

Patroni medialni: